Kaza öncesi Reisi’nin son sözleri ve görüntüsü ortaya çıktı: Bugün mübarek…

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopterin bir kazaya karıştığı ve sert iniş yaptığı açıklandı. Helikopterde, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın da olduğu aktarıldı. Saatlerdir kendisinden haber alınamayan Reisi’nin kaza öncesi son görüntüleri ve son sözleri ortaya çıktı.

REİSİ SON SÖZLERİNDE ‘BUGÜN NE MÜBAREK BİR GÜNDÜR’ DEDİ

Cumhurbaşkanı Reisi, helikopterle katıldığı İran-Azerbaycan sınırındaki bir baraj açılış töreninde Azerbaycan İlham Aliyev’le gerçekleştirdiği ayak üstü sohbette “Bugün çok mübarek bir gündür” dediği ortaya çıktı. O anlar Reisi’nin kazadan önceki son sözleri olarak kayıtlara geçti.

HELİKOPTERDEKİ SON GÖRÜNTÜLERİ DE ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Reisi’nin helikopterdeki son görüntülerinin de ortaya çıktığı iddia edildi. Sosyal medyada gündem olan görüntülerde helikopterde yanındaki üst düzey heyetle yolculuk ettiği anlar yer aldı. Reisi’ye, Dışişleri Bakanı Abdullahiyan’ın da eşlik ettiği görüldü.

NE OLMUŞTU?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopter, Doğu Azerbaycan’da şiddetli rüzgar nedeniyle kaza geçirdi. Sosyal medyada yer alan görüntülerde Reisi’nin, helikopter içinde çekildiği öne sürülen son görüntüleri ortaya çıktı.

İran Devlet televizyonu, Reisi’yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza bölgesine ilk yardım ekiplerinin gönderildiğini bildirdi. Reisi’nin konvoyunda 3 helikopter olduğu bilgisi paylaşıldı. Reisi’nin bulunduğu helikopterde İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın da olduğu öğrenildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x