İstanbul’da oturanlar için korkunç açıklama, herkes şehri terk etmeye çalışacak

İstanbul’da oturanlar için hayat zaten çok kolay değil, tabi ki bir de bunun üzerine olası deprem senaryosu eklendiğinde durum bambaşka bir hal alıyor. Özellikle de son açıklamalar korku filmini aratmayacak türden.

İstanbul’da beklenen deprem için geri sayım sürüyor. Nitekim bu geri sayımın sonucunda en az 7.2 şiddetinde bir deprem bekleniyor.

Tahminlere göre en iyi ihtimalle bile 100 binin üzerinde insanın hayatını kaybetmesi beklenmekte. Çünkü İstanbul’da kayıt dışı mülteciler haricinde 18 milyonun üzerinde bir nüfus var.

Lakin son açıklamalar, depremden kurtulanların da çok güvende olmayacağı yönünde.

Özellikle deprem sonrasında oluşacak olan kaos ortamında, yağma ve benzeri olayların hızlı bir şekilde tırmanmasından korkuluyor.

Bilindiği üzere Maraş depremi sonrasında bile binlerce eve girilmiş ve hırsızlık olayları meydana gelmişti.

İşte İstanbul depreminde bu olayların çok daha fazlasının yaşanacağı ve bazı vatandaşların depremden değil, bu yüzden hayatını kaybedeceği belirtiliyor.

Keza uzman isimlerden Celal Şengör de deprem sonrasında yaşanacaklardan korktuğunu belirtmiş ve insanların deprem sonrasında hızlı bir şekilde İstanbul’u terk etmeleri gerekeceğini belirtmişti.

Yani İstanbul depreminden sonra, evinizin sağlam kalması, depremden kurtulmanız da çok bir şey ifade etmeyebilir.

Eğer denildiği gibi bir kaos ortamı karşımıza çıkarsa en doğru seçenek muhtemelen hızlı bir şekilde şehri terk etmek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x