Bu Dev Altcoin Google ile Stratejik Bir Ortaklık Kurdu!

Kripto para piyasası şimdilik ilerlemekte zorlansa da projeler yeni hamlelerle yollarına devam ediyor. Bu bağlamda önde gelen altcoin projelerinden Fantom, Google Cloud ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık kapsamında yapay zeka yeteneklerinin kullanımı da var.

Google Cloud ile Fantom stratejik işbirliği yapıyor!

Fantom Vakfı, Google Cloud ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu bağlamda, geliştiricileri Fantom üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmaya teşvik etmeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyor. İşbirliği, Google Cloud’un güvenli altyapısının yanı sıra gelişmiş yapay zeka yeteneklerini de kullanacak. Ayrıca Google Cloud, daha sonra Fantom’un yeni kripto para ağı Sonic’e geçecek olan bir doğrulayıcı işletecek. Böylece, Fantom’un Opera ağını ölçeklendirmeye ve güvence altına almaya yardımcı olacak. Fantom, gelişmeyi sosyal medya platformu X’ten şu ifadelerle payaştı:

Google Cloud ile iş birliği yapıyoruz! Ortaklığımız, Fantom geliştiricilerinin Google Cloud’un gelişmiş yapay zekasını ve altyapısını kullanarak yeni nesil dApp’ler oluşturması için girişimler başlatacak. Ayrıca, Google Cloud artık ağımızda bir doğrulayıcı çalıştırıyor!

Altcoin projesi ile Google ortaklığı taraftara ne getirecek?

Fantom, ortaklığa ilişkin yaptığı detay açıklamalarda, ortaklığın bir parçası olarak, Google Cloud’un güvenli, ölçeklenebilir ve esnek altyapısının yanı sıra yapay zeka yeteneklerini kullanarak Fantom’daki geliştiricilerin kullanıcılarla daha anlamlı şekillerde etkileşim kuran daha akıllı, daha güvenli ürünler oluşturmasına yardımcı olacağını belirtti. Ayrıca Google Cloud’un, yeni Sonic ağına taşımayı planladığı bir doğrulayıcı işleteceğini kaydetti. Böylece, Opera ağının ölçeğine ve güvenliğine yardımcı olacağını vurguladı. Bir Fantom yetkilisi olan Michael Kong konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Her zaman geliştirici öncelikli bir yaklaşım benimsemeye öncelik veriyoruz ve bu son işbirliği, ekosistem deneyimini geliştirmek için tüm kaynakları kullanmanın en son göstergesi. Google Cloud ile ortaklık kurarak Fantom geliştiricileri, yakında daha fazlası gelecek olan ek kaynaklara ve yeteneklere erişim kazanıyor. Google Cloud ile Fantom, Blockchain teknolojisinin yetenekleri ve özellikleri için yeni bir paradigma belirlemeye hazırlanıyor.

Fantom için bir dönüm niteliğindeki önemli bir adım!”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Fantom’un Google Cloud ortaklığı oldukça önemli. Bu bağlamda Fantom, Google Cloud ile ortaklığın, Fantom için önemli bir adım olduğunu kaydetti. Bu anlaşmanın aynı zamanda Google Cloud ile mevcut ilişkilerine de dayandığını ifade etti. Ayrıca ortaklığın, Google Cloud’un Fantom Blockchain verilerini halka açık veri kümeleri programının bir parçası olarak BigQuery’de endekslemesini de içerdiğini belirtti. Web3 APAC Başkanı Rishi Ramchandani, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Google Cloud, kurucuları, işletmeleri ve geliştiricileri güvenli altyapı ve son teknoloji yapay zeka ile güçlendirerek Web3 ekosistemini ölçeklendirmeye kararlı. Fantom ile ağında bir doğrulayıcı olmayı da içeren genişletilmiş ilişkimiz, geliştiricilerinin daha ilgi çekici ve anlamlı uygulamalar oluşturmasına yardımcı olarak bu misyona dayanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x