15 Temmuz’un yıldönümünde “Şehit olmaya hazırız” demişti!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yaptığı konuşmada, “Vatanımız, namusumuz ve değerlerimiz için ne zaman şehit olmak söz konusu olursa, biz her an şehit olmaya hazırız” demişti.

Bu konuşmanın üzerinden geçen sürede, Başkan Erbaş’ın koruma sayısı üç katına çıkarıldı. Özellikle lüks harcamaları ve koruma masraflarıyla gündeme gelen Başkan Erbaş’ın özel koruma sayısının altıya yükseltilmesi, kamuoyunda eleştirilere neden oldu.

Başkanlık makamına bağlı çalışan kadın korumalardan birinin Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş’ı koruduğu ifade edildi.Ayrıca, koruma görevlilerinin maaşlarının toplamının aylık 300 bin TL olduğu ve yıllık olarak 3,6 milyon TL’yi bulduğu belirtildi.

Bu durum, Diyanet İşleri Başkanı’nın güvenlik tedbirlerine yönelik tartışmaları beraberinde getirdi.

‘ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ’ DEMİŞTİ

15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitiren Diyanet personelinin isim ve resimlerinin yer aldığı, “15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Köşesi”nin 2022 yılında gerçekleştirilen açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Vatanımız için namusumuz için değerlerimiz için ne zaman şehit olmak söz konusu olursa biz her an şehit olmaya hazırız” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x